تعداد محصول : 0
- جمع : 0 ﷼
محصولی به سبد خرید افزوده نشده است

دستیابی محققان محلاتی به 120 نوع جدید گل های داوودی!!!

محمدرضا شفیعی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: محققان گل و گیاهان زینتی با اجرای طرح اصلاح نژاد گل با استفاده از شیوه دو رگ گیری ارقام داخلی و خارجی به تولید 120 رقم گل داووی در شکل و رنگ های جدید دست یافتند.
وی اظهارکرد: این ارقام جدید حاصل 2 سال کار پژوهشی محققان این پژوهشکده درگلزاری به وسعت 500 متر است.
سرپرست پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در محلات گفت: این ارقام جدید گل داوودی از کیفیت بالاتری از نظر تنوع رنگ،ماندگاری نسبت به ارقام گذشته برخوردار هستند و این امیتازها به توسعه صنعت گل کمک می کند.
شفیعی ادامه داد: در سال 1379 فقط 10 رقم گل داوودی شاخه بریده و 20 نوع گلدانی در کشور کشت و تولید می شد که براثر طرح پژوهشی، زمینه توسعه ارقام اصلاح شده هموار شد.
سرپرست پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی بیان کرد: پژوهشگران به تنوع 600 رقم برتر گل داوودی با ارزش و تجاری سازی در طول این سال ها دسترسی پیدا کرده اند که با دستیابی به این ارقام جدید اصلاح نژاد کنونی ، تنوع گلهای داوودی به 720 رقم برتر افزایش یافت.
وی بیان کرد: با دستیابی به ارقام جدید برتر و تولید انبوه رقم های جدید گل های داوودی در رنگ ها و شکل های مختلف زمینه برای تولید و صادرات گل داوودی فراهم می شود.
شفیعی با بیان اینکه قطب تولید گل های داوودی کشور گلزارهای شهرستان های ورامین، دماوند و محلات است افزود: محلات از نظر تولید گل های داوودی کسب رتبه اول کشور را دارد.
ایستگاه تحقیقات گل و گیاهانزینتی محلات در سال 75 راه اندازی شدن و در سال 92 به پژوهشکده ملی گیاهان زینتی ارتقا یافت در این پژوهشکده گروه های تحقیقاتی در زمینه ژنتیک

 

درباره ما

گروه تولیدی گل و گیاه آرانیان در سال 1358 شمسی با نام تجاری گلبرگ در خیابان امام رضا(ع) مشهد، آغاز به کار کرد. پیشینه پنجاه ساله در زمینه تولید و پرورش انواع گل و گیاهان فصلی و گلخانه ای، موجب پیشرفت سریع در این حوزه گردید. هم اکنون با افتتاح غرفه عرضه و فروش گل در دهکده گل ایرانیان با نام تجاری آران گل، همزمان با راه اندازی فروش اینترنتی در وبسایت آران گل و شبکه های اجتماعی، مفتخریم تا جدیدترین و زیباترین محصولات حوزه گل و گیاه را در اختیار هم میهنان و هم شهریان عزیز قرار دهیم.

نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما، سرلوحه برنامه ریزی و پاسخ به نیاز جامعه خواهد بود.

تازه های گل و گیاه
  جوشانده آویشن برای درمان درد معده، سرطان، کلسترول، ورم روده، اختلال های مغزی و کلیوی، مسمومیت ،...
قاچاق گل و گیاه به کشور
چهارشنبه, 04 بهمن 1396
  رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه با بیان اینکه بازار گل و گیاه کشور بر اثر رکود هر روز نسبت به گذشته بی رمق تر می شود،...
مشهد- ایرنا- رئیس انجمن صنفی گل و گیاه خراسان رضوی گفت: هشتمین جشنواره فصلی گل و گیاه روز دوشنبه با هدف...
گیاه مراحم/ خیلی ها از کشتن سوسک احساس خوشایندی ندارند.اینجا روشی طبیعی و بدون خشونت ! را به شما آموزش...
عضو مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر رفع مشکلات صنعت گل و گیاه از سوی وزارت جهادکشاورزی، گفت: حضور مازندران در بازارهای...
مبارزه با قاجاق گل های زینتی
پنج شنبه, 16 شهریور 1396
دولت بهار: عملیات گشت مشترک تعزیرات حکومتی با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی از بازرسی اصناف،...
شمعدانی حال و هوای روزهای خانه مادربزرگ‌هایمان را دارد. حال و هوای خانه‌های دور ساز و حوض دار. این گیاه...
آبیاری گل و گیاه از مهمتریمن و اساسی ترین اصول در نگهداری از گیاهان است. برای اینکه گل هایی شاداب...
دستیابی محققان محلاتی به 120 نوع جدید گل های داوودی!!! محمدرضا شفیعی روز دوشنبه در گفت وگو با...

  • Prev

آدرس

شنبه تا پنج شنبه 8 الی 16. جمعه ها 8 الی 21

پیشنهاد ویژه

چرا آران گل

رضایتمندی مشتریان بزرگترین سرمایه یک شرکت است و البته این امر با بهبود مستمر خدمات حاصل می گردد. ما در آران گل هدف اصلی و نهایی خود را بر روی رضایت مندی شما قرار داده ایم و تمام تلاش ما این است که جدیدترین و متنوع ترین محصولات مرتبط با حوزه گل و گیاه را با کاربری و دسترسی آسان در اختیار شما قرار دهیم.بسیاری از کارهای ما نتیجه استفاده از فناوری های نو و مهارت و خلاقیتمان است. از طرفی حمایت و همراهی با مشتریان را به عنوان یک اصل پذیرفته و رعایت می کنیم.  "به نظر ما به روز بودن ، حمایت و پشتیبانی دائمی از مشتریان ، دلسوزانه کار کردن و کیفیت بالا می تواند نقاط قوت ما و دلیلی برای انتخاب ما از سوی شما باشد. تمام تلاشمان را در این راه به کار می بندیم و از خداوند یاری می خواهیم.